ДІАГНОСТІКУМИ
Діагностикуми
Діагностикуми - це діагностичні препарати для визначення бактеріальної, вірусної та грибкової ідентифікації. З їхньою допомогою також визначається інфекційна чи неінфекційна природа хвороби. Діагностикуми можуть допомогти, коли тварина страждає на алергію, імунні патології.
Характеристики
Препарати для діагностики - це суспензія, що міститься у розчині фізіологічного типу. До її складу входять антигени чи вбиті бактеріальні форми, щоб досліджувати реакції серологічного характеру. Імунні реагенти, що входять у діагностикуми, мають своє призначення. Вони можуть бути представлені у вигляді:
- імуномодуляторів – стимулюють імунітет або впливають на імунітет імуносупресивно;
- антитіл/відповідь імунітету полягає у зброї, яка виробляється секрецією імунітет проти певних збудників хвороб;
- антигенів - представлені у вигляді чужорідних речовин, що впливають на відповідь імунної системи організму;
- алергенів – часто викликають алергію.
Характеристики
Щоб визначити, яку природу має збудник, дивляться, як відреагує імунітет на діагностикум. У сироватці крові за допомогою таких препаратів виявляються антитіла, як ті організми, які носять бактерії, хворіють через них або вже одужують. Серологічні реакції можуть бути: аглютинаційними, пасивними гемагглютинаційними, комплементзв'язуючими, гемагглютинаційним гальмуванням.Щоб визначити, які антитіла в організмі, беруться діагностикуми різних видів.
Різновиди
Насамперед вони бувають бактеріальними. До їх складу входить суспензія інактивованого бактеріального типу або мікроби антигенів. Використовуються для реакцій аглютинаційного вигляду.
Еритроцитарними є еритроцити, які пройшли формалінову або танінову обробку. До них відбувається адсорбація антигенів мікроорганізмів. Такі препарати використовують для виявлення РПГА.
Вірусними діагностикумами стали суспензії із вірусами інактивованого характеру. Їх використовують із того організму, який інфікований певною вірусною інфекцією. Застосовують такі діагностикуми для визначення РТГА та комплементзв'язування.
Данні
Щоб проводити бактеріальну інактивацію для діагностичних препаратів, використовують хімічні компоненти. Консерваційна властивість має формалін, який застосовують у цьому випадку.
З клітинних бактерій користуються антигени за допомогою заморожування та розморожування кілька разів. Це роблять завдяки ультразвуковому вливанню та кип'ятінню. Через термічний вплив властивості антигенів сильно нейтралізуються, а тому подібну обробку практично не використовують.
Якщо порівнювати нейтралізовані та живі бактерії для діагностикумів, то перші мають стабільні антигенні властивості. Вони безпечні в роботі та їх просто застосовувати. Тому цей метод є найбільш поширеним у використанні для тварин.