АКВАРIУМIСТИКА


Показано з 1 по 8 із 8 (всього 1 сторінок)

Акваріумістика 

Акваріумістика - це напрямок, пов'язаний з рибками у водоймі чи рептиліями. Адже зараз все частіше створюють акваріуми і розводять рибок. Деякі займаються цим просто в задоволення самим собі, інші ж так запрацюють. Є й ті, хто приймає це рішення як дизайнерське. У всіх цих випадках знадобиться відповідне обладнання та постійний догляд. Якщо цього не зробити, то вихованці загинуть.

Оскільки в акваріумі живуть живі істоти, то іноді їх потрібно лікувати. Тому кожен акваріуміст повинен мати спеціальну аптечку, щоб лікувати рибок від усіляких хвороб. Але лікарські препарати це не єдине, що треба мати під рукою.

Також необхідно те, що дезінфікуватиме інвентар і сам акваріум, зніматиме стрес із тварин та оживителі, які використовуються при заморах або перегрівах.

Чим хворіють рибки і як із цим боротися?

Є різні хвороби, з якими стикаються риби в акваріумі.

Вони можуть бути:

  • інфекційними;
  • інвазійними (які виникли через паразитів);
  • незаразними (виявляються через невідповідний догляд).

Серед найбільш поширених варіантів є плавникова гнилизна - це інфекційне захворювання. Виникає воно через укуси хижої риби або неякісної води. Коли приєднується бактеріальна інфекція, це призводить до виразок, черево здувається і через те, що рибку не вчасно лікують, вона гине.Щоб виправити цю проблему, її важливо відселити у воду з левоміцетином і продезінфікувати постійне місце, де вона мешкає.

Коли вихованець втрачається активність, у нього проявляється дезорієнтація та витрішкуватість, а також чорні плями на тілі, мова йде про мікобактеріоз. Щоб пролікувати хворих особин, використовуйте сульфат міді або моноциклін.

Джгутеносець, який є паразитом, призводить до такої неприємної хвороби, як гексамітозу. Через неї порушується діяльність кишківника. Через це у вихованця змінюється забарвлення, він усамітнюється і не хоче їсти. У цьому випадку використовується метронідазол.

При виразкових захворюваннях уражається луска. Це відбувається через те, що бактерії розмножуються. Вони можуть виникати через неякісного корму та хворих жителів. При своєчасному виявленні хвороби допоможе розчин марганцю або стрептоцид.

З інвазійними хворобами (глюгеозом, триходинозом, іхітіободозом) борються, використовуючи кухонну або метиленову сіль.

Ліки, які поширені.

Щоб лікувати особин в акваріумі, користуються медикаментами, які знищують збудника захворювання та знезаражують водойму. Такі препарати можуть бути протипаразитними, протигрибковими та антибактеріальними.

Для боротьби з інфекційною хворобою, усунення цвілі та гнилі та зупинки росту деяких видів водоростей застосовуються «Sera Baktopur», «Акріфлавін», «Бактоцид».

Препарати протигрибкової дії у вигляді «Мікоциду», «Метиленового синього» та «Sera Ektopur» усувають грибки, а також хробаків (жаберних та шкірних).Це ефективні засоби і для прісноводного, і для морського акваріума.