АНТИМIКРОБНI ІНШІ


Показано з 1 по 2 із 2 (всього 1 сторінок)

Антимікробні препарати

Протимікробні препарати використовуються в якості антисептичних та дезінфекційних засобів для обробки поверхневих ушкоджень шкіри та боротьби із внутрішніми запаленнями, спричиненими бактеріями, грибками чи вірусами. Це можуть бути запалення у лор-органах, дихальній системі, будь-яких внутрішніх органах, кістках, м'язах. За допомогою антимікробних препаратів також лікуються гнійні утворення.

Загалом ці засоби поділяються за способом дії на мікроорганізми, за складом та за походженням. Випускаються вони теж у різному вигляді. Як таблетки, капсули, мазі або розчини.

Антибіотики

Це препарати, які переважно мають природне походження та діють виключно проти бактерій. Вони є продуктами життєдіяльності живих клітин, або їхніми синтетичними аналогами. Використовуються тільки за рецептом лікаря.

Антибактеріальні препарати

Це синтетичні засоби. Вони стримують розмноження й зростання поверхневих бактерій.

За способом дії маємо дві великих групи антибактеріальних препаратів. До першої віднесені ті, що діють не вибірково. Вони пригнічують життєдіяльність більшості мікроорганізмів, переважно антисептики та дезінфектори. 

До другої групи віднесено препарати із більш вибірковою дією на окремі види бактерій і широкою терапевтичною дією. Їх використання є більш цілеспрямованим і бажано за призначенням лікаря.

Антимікробні препарати

Це група засобів, що мають ще найбільш ширший спектр впливу, вони пригнічують життєдіяльність не тільки бактерій, але й цвілевих грибів, вірусних та протозойних інфекцій, які викликають найпростіші.Вони використовуються при системному лікуванні  мікозів, інфекційних хвороб та онкологічних захворювань.

Можливі побічні реакції

До поширених побічних реакцій при використанні антимікробних препаратів відносять виникнення головного болю, міокардиту, диспепсії, ураження ЦНС, судом, порушень зору тощо.

Нецільове або за неправильною схемою їх використання може призвести до широкого спектра алергічних реакцій, не виключаючи бронхоспазму, набряку Квінке та навіть анафілактичного шоку. Тому попередньо проконсультуйтеся з ветлікарем перед придбанням препарату.