Котяча епізоотія і панлейкопенія
Збудником цього захворювання є дуже стійкий вірус, який може зберігати свою життєздатність в сухому місці протягом декількох місяців, при кімнатній температурі - не менше одного року. Ця хвороба надзвичайно заразна і передається разом з усіма виділеннями, секретами і біологічними рідинами, а також контактним шляхом і через предмети, на яких знаходяться мікроби. Цей вірус руйнує білі кров'яні тільця - лейкоцити - і тим самим послаблює імунну систему організму тварини. Інкубаційний період складає від 4 до 12 днів. Кішка на очах слабшає, стає байдужою до того, що відбувається навколо, перестає їсти. Температура тіла підвищується до 41 ° С. Це супроводжується блювотою. Крім того, може бути кривавий пронос. Іноді кішка лежить на животі в котячому туалеті, поклавши голову на бік і витягнувши перед собою лапи. Вона може і сидіти, зігнувшись над чашкою з водою, не доторкаючись до неї. У деяких випадках хвороба призводить до летального результату вже через кілька годин. Якщо форма вкрай гостра, то кішка вмирає без прояву будь-яких характерних симптомів. Найбільш небезпечне в цьому відношенні час року - весна і осінь.
Риніт (котячий нежить)
До даної категорії збудників інфекційних хвороб відносяться ті, які викликають захворювання верхніх дихальних шляхів. При цьому створюється враження, що у тварини розвивається запалення слизової, зокрема, дихальних шляхів, що супроводжується підвищенням температури і виділенням гною. Найбільш часто причиною хвороби є віруси, проте можуть бути і інші збудники, що передаються при чханні, кашлі, безпосередньому контакті з містять віруси виділеннями з носа, а також разом зі слиною. Поряд з цим хвороба може передаватися і здоровими тваринами, у виділеннях яких все ще утримуються мікроби. Інкубаційний період складає від 2 до 7 днів, в- більшості випадків підвищується температура (40 °). Кішка часто чхає, погано їсть, а іноді взагалі повністю відмовляється від корму. Повіки опухають, причому у молодих особин часом так сильно, що вони зовсім не можуть відкрити очі. Через набрякання слизових оболонок носа, дихального горла і легенів виникає задуха.
Характерними симптомами є посилені виділення з носа, а також смердюча слина, що стікає з рота тонкою цівкою в великих кількостях. Слизова ротової порожнини запалюється і унеможливлює прийом їжі.