Причини чистити зуби своєму собаці
Багато хто вважає, що домашнім тваринам немає необхідності чистити зуби. Але з часом господар починає скаржитися на неприємний запах, що виходить з пащі вихованця, і при огляді на зубних рядах виявляє жовтий наліт, відкладення каменів. Згодом до цієї картини додаються ознаки кровоточивості, запалення ясен з нашаруванням інфекції, а також випадання зубів. Від стану ротової порожнини залежить здоров'я та інших важливих систем організму: шлунково-кишкового тракту, крові, суглобів. На відміну від великих собак, дрібні породи частіше схильні до ризику появи зубного нальоту. Тому, їм необхідно регулярно відвідувати ветеринара-стоматолога. До однієї з причин, через які відбувається формування зубного каменю і нальоту, відносять неправильне годування і значне переважання в раціоні м'яких кормів.
Що вдає із себе процес ультразвукової чищення пащі тварини? Чистка ультразвуковим способом - це усунення зубного каменю і нальоту за допомогою ультразвукового скейлера. Дана процедура сприяє видаленню хвороботворних бактерій і підтримці правильної мікрофлори ротової порожнини вихованця.
Для чого потрібна полірування зубної емалі після чистки? Після проведеної процедури чистки скейлером, на поверхні зубів залишаються шорсткості. Це неодмінно призведе до прискореного утворення нальоту на зубах. У процесі полірування застосовуються спеціальні пасти, які допомагають прибрати шорсткість, а також відбілити зубну емаль.
Як доглядати пащею вихованця після проведення процедури чистки? Після косметичної процедури чистки скейлером необхідно на 7-10 днів виключити з раціону улюбленця грубі і фарбувальні корми. Найкраще побалувати його смачними консервами, м'якою їжею. Необхідно проводити гігієнічну обробку ротової порожнини ветеринарними препаратами за призначенням лікаря. Через місяць після процедури чищення рекомендується двічі або тричі на тиждень чистити зуби спеціальними ветеринарними пастами з застосуванням стоматологічних щіток.
Чому не можна застосовувати зубні пасти, призначені для людей? Людська паста розрахована для лужного середовища, а у тварин в ротовій порожнині кисле середовище. Смакові добавки, а також фтор, що міститься в людській пасті, можуть стати причиною виникнення алергічних реакцій, запалення і навіть отруєння при ковтанні. Ветеринарні клініки запропонують Вам безпечний і комплексний догляд за ротовою порожниною вихованців, а також професійні послуги з ультразвукової чищенні зубів.
Високопрофесійні фахівці грамотно розкажуть про догляд за ротовою порожниною вашого улюбленця, проконсультують по ветеринарним дієт, а також підберуть спеціалізовані ветеринарні пасти, стоматологічні щітки, ополіскувачі, розпилювачі і ласощі для чищення зубів. У клініці проводять косметичну і лікувальну (канали, розташовані під яснами) ультразвукову чистку з поліруванням зубної емалі спеціальними пастами без фтору. Чищення зубів тварин за допомогою ультразвуку - безболісна маніпуляція і тому проводиться без наркозу. Застосування седативних препаратів призначається в тому випадку, якщо це необхідно самій тварині, за показаннями лікаря. Практично всі ветеринарні клініки проводять процедури ультразвукової чистки з поліруванням зубної емалі. Не забувайте, що уважне і дбайливе ставлення - головний помічник у збереженні здоров'я Вашого чотириногого улюбленця, нехай їх посмішка радує Вас!