СЕДАТИВНІ, ПРОТИБЛЮВОТНІ


Показано з 1 по 5 із 5 (всього 1 сторінок)

Седативні та протиблювотні

Седативні та протиблювотні препарати підходять для всіх видів тварин. Деякі вважають, що якщо у вихованця спокійна поведінка і він не агресивний, то немає потреби в таких ліках. Але це не так. Іноді тварина стикається зі стресами, а тому їй важливо допомогти.

Коли потрібна допомога?

Є різні фактори, через які вихованець може відчувати стрес. Ви можете навіть цього не помічати. Це буває, коли:

  • змінюється ситуація через переїзд;
  • вихованця перевозять у закритому боксі під час подорожей;
  • є багато людей;
  • тварина бере участь у виставці;
  • проводяться процедури неприємні для вихованця (йдеться про вакцинацію, купання, стрижку та груммінг);
  • любимець на якийсь час залишається без нагляду.

Як діють заспокійливі?

Завдяки седативним лікам уповільнюються деякі процеси в організмі вихованця. Вони борються з порушеннями, що бувають у нервовій системі. Це не снодійні або болезаспокійливі засоби. Вони просто мають властивість посилювати ефект дії подібних препаратів, у вигляді снодійних та анестетиків. Завдяки такому підходу тварині легше заспокоїтися або вона просто засинає. Щодо психічних процесів, то седативні кошти на них не впливають.

Застосування

У кожного протиблювотного та заспокійливого засобу є конкретна дія. Деякі через нього стають сонливими чи уповільненою реакцією, інші ж на це не реагують.Ветеринар може підказати вам, який препарат краще підібрати саме для вашого вихованця.

Часто собаки та кішки відчувають стрес, коли відвідують ветклініку. Щоб мінімізувати цей негатив, можна скористатися седативним препаратом. У той же час важливо бути обережними, щоб ця речовина не спотворила результати діагностики. Також із седативного засобу може змінитися симптоматика хвороби. Тому варто самому не використовувати препарати, а краще дізнатися у ветеринара, чи варто їх застосовувати.

Не варто думати, що через заспокійливі засоби зміниться гормональний фон вихованця. На статеву активність вони ніяк не впливають, вони лише заспокоюють нервову систему.

Форми

Є різні заспокійливі та протиблювотні засоби. Вони можуть бути представлені у вигляді крапель (пероральних та на холку), таблеток, спреїв та розчинів. Ще однією новинкою є нашийник, який просочили феромонами. Він чудово заспокоює вихованця. Ще зручні краплі, які схожі по тому, як їх наносити на препарати від бліх.

Деякі поради

Деякі собаки та кішки мають індивідуальну непереносимість певних препаратів, через які у них проявляється алергічна реакція. Тоді важливо припинити застосування засобу. Тому перед використанням краще дізнатися у спеціаліста, чи немає у вашого улюбленця протипоказань до застосування лікарського засобу. Але в основному протиблювотні та седативні засоби не є шкідливими для здоров'я вихованця. Вони дуже ефективні та популярні.